вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Џорџ Клуни ќе „рипне во тавче“?

george_clooney_01

Поврзани вести

Американскиот актер и оскаровец Џорџ Клуни наводно се верил со 36-годишната британска адвокатка Амал Аламудин.

Друг неименуван извор за „Пипл“ изјави дека  двојката минатиот четврток биле во ресторан во Лос Анџелес заедно со манекенката Синди Крафорд и нејзинио сопруг, кои се долгогодишни пријатели на Клуни. Наводно, тогаш е забележан „огромниот прстен“ на Аламудин.

Портпаролот на 52-годишниот актер изјави дека нема да го коментира приватниот живот на Клуни.

Клуни и Аламудин се во врска од октомври минатата година, кога првпат се видени заедно во Лондон. 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести