четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 0

Џорџија: Убил пет лица во две одделни пукотници

Властите на Џорџија објавија дека пет лица се убиени синоќа во две одделни пукотници на североистокот на американската држава.

132389168

Последни вести

Полицијата верува дека злосторството го извршило исто лице вооружено со пиштол.

Погребната служба на округот Колумбија наведе дека три лица се застрелани на една локација во Еплинг, од што две лива настрадале на лице место, а третото во болница, додека на друга локација, на околу километар и пол од таму, се застрелани уште две лица.

Полицијата и натаму трага по напаѓачот.

Најчитани вести