четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Џузепе Роси тешко повреден, неизвесен и за Мундијалот во Бразил

rossi tesko povreden

Поврзани вести

Клупскиот доктор на италијанскиот калчолигаш Фиорентина потврди дека последната повреда која брзоногиот напаѓач, Џузепе Роси ја заработи за време на саботниот натпревар од 18. коло од италијанската Серија А е од посериозна природа и дека истата бара мирување во следните два до три месеца.

„Станува збор за повреда на предните вкрстени лигаменти. За среќа истите не се скинати и ќе нема потреба од некаква хируршка интервенција. Повредено е коленото кое претходно беше оперирано. Имаме истегнување од втор степен, а таквиот вид на повреда бара мирување во следните два, три месеца. Сите се надеваме дека Роси ќе биде подготвен за игра и дека ќе биде во комбинација за престојниот Мундијал во Бразил”, изјави клупскиот доктор на “виолетовите”.

Роси се повреди на првенствениот дуел против Ливорно откако без причнина Леандро Ринаудо стартуваше со две нозе.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести