четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 11

Е вака се навива !

kuhne

Поврзани вести

Клаус-Михаел Кухне е вистински пример како се сака својот омилен клуб.

Имено, овој богат германски бизнисмен, кој е долгогодишен фан на бундеслигашот Хамбургер, одлучил да му даде на клубот “мала” финансиска инјекција од 25 милиони евра, пари кои ќе бидат наменети исклучиво за трансфери.

Дел од парите, односно 4 милиони евра веќе се искористени за доведувањето на Валон Бехрами од Наполи, а се очекува до крајот на месецот во тимот да пристигнат уште неколку квалитетни играчи.

Кухне, кој инаку според магазинот Форбс е еден од најбогатите луѓе во Германија, има богатство кое се проценува на 8,7 милијарди евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести