среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 12

Еден од бомбашите самоубијци во Париз е жив и здрав

bombas500

Поврзани вести

Еден од бомбашите самоубијци во Париз е жив и здрав. Белгиецот Брахим Уанда кој беше прозван во медиумите како еден од бомбашите самоубијци во Париз е всушност жив и здрав.

Тој на својот фејсбук профил  поставил видео во кое изразува запрепастеност од односот на полицијата и на медиумите и воедно позира со медиумот.

Прво помислив дека некој се шегува со мене, објаснува Уанда. То вели дека фотографијата објавена во медиумите била земена додека играл за локален фудбалски клуб.

Најчитани вести