вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 49

Еден од убиените полицајци во Лас Вегас е од БиХ

b07d1e7507aba5f96e7ad72a9b5a3550

Поврзани вести

За време на престрелката во Лас Вегас е убиен триесет и едногодишниот Игор Солдо, полицаец кој по потекло е од БиХ, кој побегнал во САД за време на војната.

Откако како дете ја преживеал босанската голгота, настрада од рацете на американските расисти. Солдо кој бил во служба од 2006 – та година оставил зад себе сопруга и бебе.

Солдо го загубил животот вчера кога вооружени маж и жена пукале во три лица, меѓу кои двајца полицајци, а потоа извршиле самоубиство.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести