петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Еден полицаец е повреден при обид на МВР да собере петарди на Бит-пазар

Од МВР велат дека толпата на Бит- пазар е разотидена, а сообраќајот е вратен во нормала.Нема приведени во акцијата.

policija1-630x420

Поврзани вести

Еден полицаец е полесно повреден при денешната акција на МВР за собирање на петарди на Бит -пазар. Полицајците излегле на терен околу 14 часот за да ја спроведат акијата, но група граѓани ги попречила во нивните намери. Полицијата пукала во воздух за да се расчисти толпата, при што еден полицаец е полесно повреден.

Од МВР велат дека толпата на Бит- пазар е разотидена, а сообраќајот е вратен во нормала.

Нема приведени во акцијата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести