четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Еден полицаец повреден, тројца на Ургентен, а 12 приведени по кошаркарскиот натпревар

policija1

Поврзани вести

Епилогот по инцидентот на кошаркарскиот натпревар меѓу екипите на МЗТ и Работнички е еден повреден полицаец, тројца навивачи се пренесени во Ургентен центар, додека 12 лица се приведени, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Најпрво, поголема група на навивачи на Работнички започнале меѓусебна тепачка. По интервенција на полицијата, повреден е еден полицаец, кој се здобил со повреда, по што му била укажана лекарска помош. Тројца навивачи се пренесени во Ургентниот центар, каде што им била укажана лекарска помош.

По преземените мерки, полицијата приведе 12 лица и на истите им издаде платни налози, а на тројца повредени навивачи ќе им бидат издадени платни налози.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести