четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Еден ранет во престрелка во Бутел

debar-473x320

Последни вести

Утрово, во 2 часот по полноќ, МВР добило е телефонско известување од Градска општа болница-Скопје, дека околу 00,00 часот бил донесен Ф.А.(20) од Скопје со две прострелни рани од огнено оружје.

Ф.А. бил повреден во близина на ул. “Кемал Сејфула” а како можен сторител е посочен И.Е.(17) од Скопје.

По преземени мерки приведени во ПС Кисела Вода се И.Е. и Ш.Ш.(18) од Скопје. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот по што ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести