петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 49

Еден уапсен, а по вториот штипски тепач се трага

Policija

Последни вести

На 30.11.2014 година во 02.30 часот во ПС Штип, Д.М.(25) од Штип пријавил дека на 29.11.2014 година околу 22.00 часот на ул.„Ванчо Преќе“ во Штип, бил физички нападнат од Х.С.(22) и М.С.(25) двајцата од Штип на начин што истите со тупаници го удирале во пределот на главата и телото нанесувајќи му видливи повреди при што на истиот му е укажана лекарска помош во Клиничка болница Штип каде му се констатирани повреди. По преземени мерки М.С. е лишен од слобода, се преземаат мерки за пронаоѓање и на другото осомничено лице. По целосно расчистување на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Најчитани вести