вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Еден загина, а петмина се повредни на фестивал во Флорида (ВИДЕО)

Инцидентот се случил точно пред затворањето на фестивалот.

Еден загина, а петмина се повредни на фестивал во Флорида

Еден загина, а петмина се повредни на фестивал во Флорида

Поврзани вести

Едно лице загина, а четворица се повредени вчера откако непознат маж отворил оган за време на фестивалот Зомбикон во американскиот град Форт Мајерс, на Флорида.

Инцидентот се случил точно пред затворањето на фестивалот. Полицијата го блокирала местото на нападот и трага по сторителот.

Фестивалот се одржува од 2005 година, ноќта пред Хеловин, и го посетуваат просечно по околу 20.000 луѓе.

фест1

фестивал

Најчитани вести