вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Еден загинат и неколку повредени во сообраќајка на патот Куманово-Скопје

download

Последни вести

Тешка сообраќајна несреќа пред неколку моменти се случила на патот Куманово- Скопје.

Според очевидците, автомобил од марката „БМВ“ се забил во заштитна ограда. Тие додаваат дека сликата е страшна и дека најверојатно има загинати.

Од полицијата ја потврдуваат информацијата и додавват дека едно лице е загинато, а неколку се повредени, но се уште нема детални информации со оглед на тоа што на местото туку што пристигнала увидната екипа.

Повеќе информации се очекуваат во текот на денот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести