Крими хроника

Еден загинат во сообраќајка во Кочани

Еден загинат во сообраќајка во Кочани

Во незгодата на местото на настанот починал Ј.Г., возач на патничко моторно возило „Хјундаи“.  Увид на местото на настанот извршиле Јавен обвинител и увидна екипа на Полициската станица – Кочани.

Притоа бил извршен разговор со сопругата на Ј.Г., која појаснила дека непосредно пред сообраќајната незгода најверојатно нејзиниот сопруг добил срцев удар и изгубил контрола над возилото, по што ја предизвикал сообраќајната незгода. Возачите се алкотестирани, при што не е утврдено присуство на алкохол во крвта, а додека на починатиот е земено крв за анализа. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено на фамилијата за погреб и над истото не е извршена обдукција.