сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Еден загинат во сообраќајка кај Зајас

policija

Последни вести

Попладнево околу 18 часот во тешка сообраќајна несреќа на магистралниот пат Кичево_Гостивар, кај Зајас, едно лице го загуби животот.

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека на местото се прави увид, а сообраќајот на овој патен правец е во прекин.

Според неофицијални информавии во сообраќајката учествувале мотор и возило со охридски регистарски таблици.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести