сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Еден загинат во сообраќајна несреќа во Струмичко

Soobrakjajka-kaj-Kumanovo_Photo_TosheOgnjanov-R-10

Последни вести

Вчера околу 07,30 часот на локалниот пат с. Ново Село – Мокриево, на влезот во с. Мокриево, струмичко, се случила сообраќајна незгода во која патничко моторно возило “опел вектра” со струмички регистарски ознаки излетало од патот и на лице место починал Горан П.(31) од с. Ново село, струмичко.

Со тешки телесни повреди се здобил неговиот сопатник З.П.(31) од истото село, по укажана лекарска помош во Медицински центар Струмица истиот е задржан за понатамошно лекување.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести