недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Еден загинат во тешка сообраќајка на патот Дебар – Маврови Анови

soobrakajka1

Поврзани вести

Тешка сообрќајна несреќа се случила на патот Дебар – Маврови Анови, на Скудрињски мост.

Комбе „мерцедес“ управувано од Франгу С. (62) од Дебар излетало од мостот и паднало во реката Радика.

Од незгодата на лице место починал Франгу С. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести