среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Еден загинат во тешка сообраќајка во Скопје

soobrakajka

Поврзани вести

Жител на селото Љуботен го загуби животот во тешка сообраќајна несреќа која се случила на локалниот пат населба Бутел – село Љуботен.

До сообраќајката дошло кога „голф“ управуван од Нуредин .Н(33) од Љуботен се судрил со „пасат“ управуван од В.С.(31) од истото село.

Во незгодата на самото место починал Нуредин, а со тешки телесни повреди се здобила сопатничката во “пасатот” И.Р(53), додека со телесни повреди се здобил возачот В.С.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести