недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 22

Еди Рама е тешко болен?

500edi-rama_0

Поврзани вести

Албанскиот премиер Еди Рама заминал на лекување во болница во Шведска поради сериозни проблеми со белите дробови.

”Ненадејно заминување за Шведска е поради очигледно лошото му здравје во последните денови. Нема никакво официјално соопштение, такво не е објавено и на сајтот на владата”, пишува “Опозита”.

“При неговите последни средби, особено при посетата во Белград и средбата со српскиот премиер Александар Вучиќ, Рама изгледаше уморно, со забрзано дишење кое беше очигледно. Неговите ПР експерти велат дека ова се должи на емоциите. Така тие најверојатно сакаат да ја сокријат лошата здравствена состојба “, пишуваат медиумите.

Некои од медиумите објавиле дека тој се изјаснил :  “Сега сум во Шведска на средба со шведските амбасадори во регионот и во некои други земји во врска со новата динамика на нашата надворешна политика”.

 

Најчитани вести