среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 41

Еди Рама ќе се сретне со српскиот премиер – билборди со поддршка на Вучиќ осамнаа на Косово

rama

Последни вести

Албанскиот премиер Еди Рама, нема да присуствува на големиот собир на плоштадот во Прешево, туку на граѓаните ќе им се обрати во тамошниот Дом на култура. Премиерот на Албанија денеска доаѓа во посета на Bелград, каде што ќе се сретне со премиерот Александар Вучиќ.

Утрово, на Косово се поставени билборди на кои пишува „Добредојде премиеру Вучиќ“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести