сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 56

Еди Рама слетал на „Ататурк“ за време на крвавите напади

rama

Поврзани вести

Авионот во кој се наоѓал албанскиот премиер Еди Рама слетал на истанбулскиот аеродром во моментот кога се случувал терористичкиот напад, јави турската агенција Доган.

Рама во Турција стигнал во службена посета, а подоцна требало да продолжи за Анкара, пренесе АП.

Албанскиот премиер и луѓето од неговата делегација по слетувањето биле безбедно евакуирани во државната резиденција

Најчитани вести