понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Един Џеко ќе го глуми Радамел Фалкао

dzeko glumi falkao

Поврзани вести

Сопственикот на францускиот прволигаш Монако, рускиот бизнисмен Димитри Риболовлев ќе се обиде до крајот на зимскиот преоден рок да купи нов напаѓач, а истиот ќе биде ангажиран како замена за тешко повредениот репрезентативец на Колумбија, Радамел Фалкао. 

Според последните информации кои пристигнуваат од Франција, богатиот сопственик на Монако сега своето внимание го има насочено кон босанскиот интернационалец од редовите на англискиот премиерлигаш Манчестер Сити, Един Џеко.

И покрај изјавата на актуелниот менаџер на Сити, Мануел Пелегрини, дека Џеко не е за продажба и дека може да гарантира со 100 отсто сигурност дека ќе остане на „Итихат” до крајот на актуелната сезона, Риболовлев е убеден дека услугите на 27-годишниот напаѓач можат да бидат осигурани со официјална понуда не помала од 25 милиони евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести