среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Единаесет Албанки протерани од Македонија поради нелегален престој

11489mala

Последни вести

Полицијата во голема акција во селата Велешта и Радолишта, открила 11 албански државјанки кои нелегално престојувале во Македонија.

На истите им била поднесена прекршочна пријава, им била изречена глоба како и мерка протерување од територијата на Р.Македонија.

Лицата преку граничниот премин Ќафасан биле депортирани во Албанија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести