недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Единаесет деца од градинка загинаа во сообраќајка во Кина

rodnini500_thumb_medium380_0

Последни вести

Единаесет деца загина откако се судрија минибус и камион во источна Кина. Во нсреќата животот го загубил возачот на минибус во кој имало 14 деца од градинка.

Локалната полиција соопшти дека во минибусот имало поголем број деца од пропишаното, односно со минибусот можеле да се превезуваат осум лица.

Во сообраќајна несреќа во јули во јужна Кина загинаа 11 лица, меѓу кои деца од градинка и воспитачката.

Најчитани вести