вторник, 22 август 2017  |  Вести денес: 0

Единаесет деца повредени при напад во детска градинка во Кина

аж денеска со нож повреди 11 деца во детска градинка во кинескиот автономен реон Гванси-Чуан, објави државната телевизија.

градинка

Поврзани вести

Напаѓачот се прекачил преку ѕидот на детската градинка во градот Пингсјан и ги нападнал децата.

Повредените деца веднаш биле пренесени в болница, но се надвор од животна опасност.

Напаѓачот бил уапсен од полицијата и е започната истрага за случајот.

Најчитани вести