четврток, 17 август 2017  |  Вести денес: 16

Единаесет сообраќајки вчера во Скопје, повредени шест лица

Единаесет сообраќајни несреќи се случиле во текот на вчерашниот ден во Скопје.Според евиденцијата на СВР Скопје, во пет сообраќајки со полесни телесни повреди се здобиле шест лица, а во шест е причинета материјална штета.

сообраќајки

Поврзани вести

Сообраќајната полиција вчера санкционирала двајца возачи кои поминале на црвено светло на семафор, двајца не ги почитувале правилата за престигнување, девет без возачка дозвола, односно нерегистрирано возило. Казнети се и тројца возачи за прекршоци по разни основи, како и четворица возачи кои не се придржувале кон ограничувањата, забраните и обврските изразени со поставените сообраќајни знаци. Затекнати се и 48 непрописно паркирани возила.

Со специјалното возило „пајак“ отстранети се 67 возила.

Најчитани вести