петок, 18 август 2017  |  Вести денес: 42

Единаесет сообраќајки во Скопје, повредени шест лица

policija-lenta

Последни вести

Едно лице се здобило со тешки телесни повреди, пет со полесни, а во пет е причинета материјална штета во вкупно 11 сообраќајни несреќи што се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје.

Во текот на вчерашниот ден од страна на сообраќајната полиција откриени се поголем број на прекршоци. Од страна на сообраќајната полиција издадени се 25 прекршочни платни налози и 57 мандатни платни налози за сторени прекршоци од областа на сообраќајот.

Со специјалното возило „пајак“ отстранети се вкупно 64 возила.

Најчитани вести