вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Единицата за специјални задачи одбелелужа 34 години од постоењето

esz-tigar500

Последни вести

Единицата за специјални задачи при Министерството за внатрешни работи денес ќе одбележи 34 години од постоењето.

На одбележувањето кое ќе се одржи во касарната Илинден ќе присуствува министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска.

„Тигрите“ ќе реализираат тактичко показна вежба, а ќе биде прогласен и најрепрезентативен тим во единицата и најдобриот припадник во 2014 година.

Најчитани вести