понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Единствената преживеана во тешката сообраќајка сеуште се бори за живот

soobr_valentina

Последни вести

Деветнаесетгодишната Валентина која е единствената преживеана во тешката сообраќајна несреќа во Ресеник во близина на Белград сеуште се бори за живот.

Србинката доби многу тешки повреди и веќе два дена е во болница.

Докторите креваат раменици и велат дека прават се што е во нивна моќ, но состојбата на повредената девојка е непроменета.

До страотната сообраќајка дошло кога возач на камион со турски таблички најверојатно заспал зад воланот, прешол во спротивната коловозна лента при што на него налетало „реното“. Возачот на камионот не е повреден, но полицијата го привела поради предизвикување на сообраќајката.

Во тешката сообраќајна несреќа животите ги загубија Даниел Доминиковиќ (22) , Кристијан Фазлија (20), неговата девојка Исидора Демири (19) и нивниот роднина Сеад Круези (20).

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести