четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Една третина од територијата на Крим останува без струја

krim

Поврзани вести

Поголемиот дел од населените места на територијата на Автономната Република Крим продолжуваат да имаат проблеми со струјата, пренесоа „УНИАН“. Прекини на струјата има во Симферопол, Јалта, Алушта, Симеиз, Керч и други градови.

Електрична енергија во Крим беше запрена во неделата поради поправка на два далновода.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести