недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Една во милион: Црномуреста Нигеријка роди бело бебе

6h7a89t1

Последни вести

Триесет и двегодишнатаНигеријка Кетрин  Хоуварт останала шокирана кога по породувањето и го донеле бебето да го земе во раце и била сигурна дека и донесле погрешно бебе.

Новороденчето било целосно бело, додека неговата мајка со потекло од Нигерија има целосно темна кожа.

Иако бебето Џона има бел татко, докторите велат дека шансите да се роди целосно бело бебе е многу мала, можеби еден во милион случаи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести