сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 32

Една жртва во сообраќајката на мостот „Гоце Делчев“

soobrakajka-goce-delcev-640x360

Поврзани вести

Шеесет и едногодишен скопјанец загина претпладнево во тешка сообраќајна несреќа кај мостот „Гоце Делчев“ во центарот на Скопје.

До несреќата дошло кога се судриле автомобил „цитроен“ и „фиат пунто“.

Поради силината на ударот пунтото излетало и се забило во кованата ограда на мостот и според извештаите, се уште виси над реката Вардар.

Возачот подоцна беше извлечен од страна на противпожарната бригада, а Брзата помош се обиде да го реанимира.

Полицијата врши увид на местото на настанот. Идентитетот на загинатото лице ќе биде објавен подоцна.

 

 

Најчитани вести