понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Едно лице починало додека гласало во Нови Сад

srbija izbori 2014

Поврзани вести

Маж на возраст од 87 години починал денеска на гласачко место во Нови Сад, откако претходно му се слошило, изјавил за српски „Танјуг“ портпаролот на новосадскиот завод за итна медицинска помош, Сања Ненадиќ Покрајац.

Екипата на Брза помош, околу 8,30 часот добила повик дека на гласачко место во Нови Сад на еден маж му се слошило и ја загубил свеста.

Гласачкото место број 183, на кое што се случил инцидентот, е затворено.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести