сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Едно лице починало при сообраќајна несреќа на патот Прилеп-Битола

soobrakajna-nesreka

Поврзани вести

Синоќа во 23,50 часот на магистралниот пат Прилеп – Битола, се случила сообраќајна незгода помеѓу ТМВ „Мерцедес 813“ со скопски регистарски ознаки управувано од Н.Н.(41) од с.Крушопек, скопско и ПМВ „Даеву Нексија“ со струмички регистарски ознаки, сопственост на лице од с. Радолишта, а управувано од засега неидентификувано лице кое  починало на лице место.

Се работи на утврдување на идентитето на починатото лице.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести