понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 16

Едно лице повредено во сообраќајка на патот Скопје-Куманово

Утрово околу 9:30 часот на магистралниот пат Скопје-Куманово, во близина на Агино село се случила сообраќајна несреќа во кое едно лице се здобило со повреди.

сообраќајка

Поврзани вести

Според неофицијални информации, автомобил од марката „ауди“ излетало од патот.

Од МВР ја потврдија сообраќајката и повеќе информации најавија за подоцна.

Најчитани вести