среда, 23 август 2017  |  Вести денес: 42

Едно лице тешко повредено на натпреварот меѓу Севиља и Јувентус

Навивачи на Севиља и на Јувентус се судрија во шпанскиот град во пресрет на вечерашниот натпревар на двете екипи во Лигата на шампионите.

натпревар

Поврзани вести

Тамошните медиуми објавија дека синоќа во центарот на градот навивачи на Севиља ги нападнале Италијанците.

Идентитет на повредениот се уште не е соопштен, но тој е во болница и е во стабилна состојба.

Ова е трет инцидент сезонава кој го предизвикуваат навивачите на Севиља пред натпревар од Лигата на шампионите и втор судир со фановите на Јувентус.

На почетокот на овој месец шпанските хулигани во нивниот град ги нападнаа и симпатизерите на Динамо Загреб.

Натпреварот од 5.коло во групата Х од ЛШ меѓу Севиља и Јувентус се игра вечерва во 20:45 часот.

Најчитани вести