недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Едно лице загина во експлозија во трговски центар во Австралија

astralija.gif-500

Последни вести

Едно лице загина, а неколку се повредени во експлозија на трансофматор во трговски центар во Австралија.

Несреќата се случила во трговски центар Галерија во западниот австралиски град Перт.

Најмалку три лица се потешко повредени и пренесени со тешки изгореници во болница.

Најчитани вести