вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Едно лице загина во невремето во Солун

Попладне нестабилно време во западните и северните делови

Попладне нестабилно време во западните и северните делови

Поврзани вести

Едно лице го загуби животот во вчерашното невреме во Солун откако неговото возило било однесено од поплава за време на обилните врнежи што вчера го зафатија градот.

Жртвата (49) возел теренско возило во солунското предградие Ориокастро кога возилото било однесено од налет на дождовна вода.

Неговиот 19 годишен син кој бил со него во возилото бил спасен од противпожарна екипа која била повикана на местото на инцидентот. Денеска и утре во повеќе делови на Грција се очекуваат уште врнежи од дожд.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести