четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Едно лице загина во силно невреме кое ја зафати Германија

skotska-nevreme-330x185

Поврзани вести

Силно невреме ја зафатиСеверна Рајна – Вестфалија. Во невремето животот гзагуби еднолице.

Ветерот дувал и со брзина и до 150 километри на час.

Поради силното невреме беше затворен и аеродромот во Дизелдорф.

Невремето, проследено со грмотевици и поројни дождови предизвика синоќа проблеми во градскиот превоз, а некои од патиштата останаа непроодни поради дрвја кои паднале на коловозите.

Поради невремето одделни делови на Дизелдорф останале и без струја.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести