сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Едно лице загина во сообраќајка кај Штип

policijalenta9

Последни вести

Сообраќајна несреќа во која едно лице го загуби животот, а едно е тешко се повредено се случила утринава пред Штип.

Како што дознава Курир, автомобил „Форд Експорт“ со радовишки регистерски таблички излетал од магистралниот пат Штип-Радовиш околу 8:45 часот.

Во несреќата едно лице го загубило животот, е друго е тешко повредено. Идентитетот засега не е познат.

Најчитани вести