понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Едно лице загина во сообраќајка пред Крива Паланка

policijanokni5

Последни вести

Синоќа околу 19:20 часот, кај месноста Билдес загина пешак, пренесува порталот Прес 24.

Несреќата се слушила на магистралниот пат Кратово- Крива Паланка, а до неа дошло откако камион со скопски регистарски таблици, управуван од 56 годишниот К.К. удрил во пешакот.

Од здоbиените повреди пешакот починал на лице место.

Идентитетот на загинатиот кој има околу 70 годинисе уште не е утврден. Полициските екипи се уште се на терен и вршат увид. Сообраќајот се одвива нормално.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести