четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 35

Едно лице загина во тешка сообраќајка во Велес

soobrakajna-nesreka

Поврзани вести

Тешка сообраќајна несреќа се случи утрово во Велес, при што животот го загуби педесет и двегодишниот Орце. А.

Сообраќајката настанала кога се судриле „БМВ“ со бугарска национална ознака, управувано од Е.Б.(21) од Велес и ПМВ „Сеат Ибица“ со велешки регистарски ознаки управувано од Орце А. (52) од Велес.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести