недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Едно лице загина во железничка несреќа во Скопје

Се’ уште не е познат идентитетот на жртвата.

tovaren voz

Поврзани вести

Едно лице загина во железничка несреќа која што се случила утрово околу осум часот во близина на скопска Железара, велат првичните информации од Министерството за внатрешни работи.

Несреќата се случила утрово околу 8,15 часот, откако возот кој што сообраќал на релација Скопје- Кичево удрил во засега непознато лице, кое починало на самото место.

Полицијата во овој момент врши увид на местото на несреќата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести