петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 39

Едночасовен прекин на сообраќајот на патот Кичево – Извор

rabota_na_pat

Поврзани вести

Авто-мото сојузот на Македонија за попладне од 16 до 17 часот најавува мал застој во сообраќајот на  патниот правец А2 Кичево – Извор, кај месноста Св. Петка, поради работа на пат (минирање).

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива по претежно суви коловози.

АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Посебно внимание е потребно на делниците кои минуваат низ клисурите и засеците, особено на патните правци Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Демир Капија – Удово, Кочани – Делчево, Виница – Берово каде е можна почеста појава на одрони.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. Оваа информација се однесува само за македонската страна на премините

Најчитани вести