среда, 16 август 2017  |  Вести денес: 38

Едноделен костим за капање со ликот на Трамп наскоро на плажите

Неговата цена изнесува 49,95 американски долари или 44,87 евра, и не може да биде заменет или да се врати

tramp podzinat

Поврзани вести

Компанија од американската сојузна држава Калифорнија предизвика бурни реакции откако произведе едноделен костим за капење со фотографија на ликот на американскиот претседател Доналд Трамп како мотив.

nintchdbpict000332430841

Костимот со назив „Shocked Trump“ го произведе калифорниската фирма за конфециска облека „Beloved Shirts“. Неговата цена изнесува 49,95 американски долари или 44,87 евра, и не може да биде заменет или да се врати.

nintchdbpict000332430838

Произведен во САД, на костимот за капење е аплицирано лицето на американскиот претседател со широко отворени очи и отворена уста, како да е изненаден.

„Ја следи формата на вашето тело и ги истакнува неговите квалитетни страни“, наведува компанијата.

 

Во мај оваа фирма го пушти во продажба едноделниот костим со фотографија на машко влакнесто торзо, што доживеа извесен успех, во прв ред на социјалните мрежи.

nintchdbpict000332430844

Најновата креација, исто така, предизвика реакции на интернет, а во вторникот бројни корисници оценија дека сигурно ќе привлече погледи на плажите.

Најчитани вести