среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 29

Едногодишно дете преживеа пад од 11-ти кат

musa.jpg500

Поврзани вести

Едногодишниот Муса Дајиб од Минеаполис преживеа пад од 11-от кат на зграда.

Детенцето паднало откако пропаднало низ ограда на тераса.

Локалните медиуми јавија дека детето се здобило со две скршеници на раката и е ставено на апарат за дишење. Се очекува дека ќе преживее бидејќи, како што изјавил неговиот лекар, тој се уште е малечок, а местото на кое паднал било меко. Децата, како што објаснил, се поеластични од возрасните и потешко им се кршат коските. Возрасен човек, според него, во случајов, сигурно би загинал.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести