сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 0

Едногодишно бебе падна од тераса

Едногодишно бебе се здоби со хематом во стомакот откако падна од терасата на куќа со височина од околу 2,5 метри во Ниш, пишува српски „Блиц“.

brza pomos

Поврзани вести

Едногодишно бебе се здоби со хематом во стомакот откако падна од терасата на куќа со височина од околу 2,5 метри во Ниш, пишува српски „Блиц“.

Како што информираат од Брзата помош во Ниш, незгодата се случила вчера околу 10.50 часот наутро, а бебето во свесна состојба било префрлено на Клиниката за детска хирургија во Ниш.

Најчитани вести