четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Еднократна парична помош, облека и хигиенски пакет за семејствата од опожарената зграда во Тетово

DSC_0135

Поврзани вести

Еднократна парична помош, како и облека и хигиенски пакети се обезбедени за семејствата од опожарената зграда во Тетово.

Министерот за труд и социјална политика, Диме Спасов во придружба на директорот на Центарот за социјална работа Тетово, Насер Садики во станбениот блок 70 во Тетово, оствари средба со граѓаните чии што домови беа опожарени во текот на вчерашниот ден.

Министерот Спасов ги информираше станарите дека Министерството ќе им помогне преку доделување на еднократна парична помош и дека преку акцијата „Се грижиме за топол дом” ќе се обезбедат облека и хигиенски пaкети.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести