недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Еднократна помош за оштетените семејства од свлечиште во Ваташа

kavadarci1

Последни вести

Советот на општина Кавадарци донесе одлука со која од локалниот Буџет се издвојуваат 30 илјади денари за две семејства од Ваташа, чии куќи беа оштетени од свлечиште.

– Станува збор за две семејства од кавадаречкото село Ваташа на кои свлечиште им направи штети во домот. Ова е еднократна парична помош за нив, информира денеска Зоран Јованчев, претседател на општинската комисија за финансии.

Неодамна градоначалникот на Кавадарци Александар Панов најави и санирање на околниот терен, кој се заканува да наштети на околината, со цел да се дејствува превентивно против свлечиштето.

Најчитани вести