Магазин

Едноставна, а згодна: Зои Кравиц убавината ја наследила од татко и

Едноставна, а згодна: Зои Кравиц убавината ја наследила од татко и

Голем број познати убавици се пофалиле како убавината ја наследиле од своите мајки, кои во поодминати години изгледаат одлично.

Сепак, пејачката и глумица Зои Кравиц веројатно убавината ја наследила од својот татко Лени Кравиц. Таа била фотографирана од папараци на плажа во Мајами, каде ја покажала волшебната убавина.

Што е најважно, немало потреба да носи провокативен костум за капење или многу шминка за нејзиниот шарм да дојде до израз.

По примерот на својот татко, и таа специфичен стил, па носи долги црни ситно исплетени плетенчиња.