петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Едукација по Прва помош на деца од градинки

ck-kjose-logo

Поврзани вести

Општина Гази Баба во соработка со Црвениот крст Гази Баба го реализираше проектот за прва помош на децата во предучилишните установи кои се наоѓаат на територијата на Општината.

Проектот беше наменет за децата од големите групи во детските градинки да ги стекнат основни знаења по прва помош и самозаштита од одредени повреди а исто така се запознаа со улогата, значењето и активностите на Црвениот крст.

Предавачите со практични примери и на едноставен начин појаснија како се помага на повредените.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести